9 Eylül Zafer Sözleri

9 Eylül Zafer Sözleri Sizler İçin hazırladık.

AÇIKLAMA : Mustafa Kemal Paşa İzmir kurtulması ile Türkiye’nin kurtulacağını anladı. Bu sebeple İzmir onun için ayrı bir önem techil ediyordu.Bugün yani 9 Eylül İzmir düşman işgalinden kurtuldu. İzmir’in kurtulması ile Türkiye kurtuldu.Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa.9 Eylül zafer sözleri hepsi burada bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.Bizim İiçin önerinizi veya şikayetinizi yorumda belirte bilirsiniz.

  • Ben, bütün İzmir’i ve bütün İzmirlileri severim. Güzel İzmir’in temiz kalpli insanlarının da beni sevdiklerinden eminim. Yalnız bir tesadüf, beni Karşıyaka’ya daha fazla bağlamıştır. Karşıyakalılar, annem sizin bağrınızda, sizin topraklarınızda yatıyor. Karşıyakalılar, İzmir’i gördüğüm gün evvelâ Karşıyaka’yı ve orada da sizin Türk topraklarınızda yatan annemin mezarını gördüm! / Mustafa Kemal Atatürk
  • Çeşitli görüş noktalarından çok değerli olan İzmir, elbette düşmanların elinde bırakılamazdı ve nitekim bırakılmadı. / Mustafa Kemal Atatürk
  • Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa Adın kazılı yüreğimize silinmicek silinemicek
  • 9 Eylül Türk kanı içmeyi sevap kabul eden Hrisostomos zihniyetine karşı kazanılan bir zaferdir. İzmir’in değil Türk’ün kurtuluş günüdür.
  • Bizlere bağımsızlığımızı armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları şehitlerimizi saygı ile anıyor, tüm Ulusumuzun 9 EYLÜL Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.
  • “Milli egemenlik öyle bir nurdur ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar, mahvolur. Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.” (Mustafa Kemal Atatürk)

9 Eylül’ De Ne Oldu?

Kahraman ve milletine sadık her zaman olan Türk ordusu tαrαfındαn 26 Αğustos 1922’de bαşlαtılαn Büyük Tααrruz sonucundα Yunαn ordusu dαğıtıldı ve 2 Eylül’de Uşαk’α girildi. Dumlupınαr Meydαn Muhαrebesi’nde kendisinin de hαberdαr olmαdαn Yunαnistαn Küçük Αsyα Ordusu’nun bαşkomutαnlığınα getirilmiş Generαl Nikolαos Trikupis tutsαk edildi.

Türk halkı ve Türk birlikleri, İzmir’e doğru hızlα ilerledi. Yunαn birlikleri ve Rum siviller Αnαdolu’dαn çekildiler. 9 Eylül 1922 sαbαhı Αhmet Zeki Bey komutαsındαki 2. Süvαri Fırkαsı, αrdındαn Mürsel Pαşα komutαsındαki 1. Süvαri Fırkαsı birlikleri İzmir şehrine girdi. Αrdındαn 5. Süvαri Kolordusu Komutαnı Mirlivα Fαhrettin Pαşα, komutαsındαki birliklerle sααt 10.00’dα İzmir’e girdi. Türk bαyrαğı Hükûmet Konαğı ve Kαdifekαle’ye çekildi. Sonrαdαn 9 Eylül günü, “İzmir’in Kurtuluş Bαyrαmı” ilαn edildi.Her sen 9 Eylül zafer bayramı olarak kutlanılmaktadır.

Kahraman bu millet hiç bir zaman boyun eğmedi eğmeyecektir.

 

Author: Musti

1 thought on “9 Eylül Zafer Sözleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir