Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Hakkında Detaylar

alparsalan-dizisi-detaylari

Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Hakkında Detaylar, Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi  Başrolleri kimler?, Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Yönetmeni Kim, Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Hakkında Detaylar Alparslan: Büyük Selçuklu Dizi Sözleri, Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Hakkında Detaylar Alparslan Sözleri TIKLA !, Tarih Sözleri, Barış Arduç Kimdir ?, Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisi Hakkında Detaylar Fahriye Evcen Kimdir ?


Büyük Selçuklu İmparatorluğu’nun devlet yapısını ve örgütlenişini anlatan, siyasi olaylarını, savaşlarını ve Sultan Alparslan’ın hayatını geniş olarak ele almaktadır. Dizinin başrollerinde Barış Arduç ve Fahriye Evcen bulunmaktadır.


Bir tarih dizisi olup alanında üstün başarı sağlayan bu dizi bize Büyük Selçuklu dönemini anlatan Türklerin Anadolu’ya gelişini anlatan bir dizidir. Malazgirt savaşı ile başlayan Anadolu serüvenini geniş çaplı olarak bizlere bu dizi ile ışık tutmaktadır. Son zamanların reytinglerini kıran bu dizi pazartesi TRT 1 DE yayınlanmaktadır.

Alparslan Sözleri, Alparslan Dizi Sözleri

Başarılı bu dizi ayrıca bizlerin tarihine katkı sağlaması ile hayatımıza girmiştir. TRT 1 de yayınlanan bu diziyi izlememiz tabi ki önce tarih kitaplarından bilgi sahibi olarak izlememiz çok şey kazandıracaktı.

Barış Arduç Kimdir ?


Türk dizi ve sinemanın başarılı oyuncusudur. İsviçre’nin Scherzingen şehrinde doğup büyüyen daha sonra ailesiyle beraber Türkiye’ye dönüş yapan Barış Arduç, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladı. Tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanıştıktan sonra profesyonel oyunculuğa adım attı. Ardından güzel yapıtlara imza attı şuanda Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinde başrol Alparslan olarak canlandırmakta.

Alparslan: Büyük Selçuklu Dizi Sözleri, Alparslan Sözleri TIKLA !

 

Fahriye Evcen Özçivit başarılı olan bu oyuncumuz, Türk sinema ve dizi oyuncusu. Oyunculuk kariyerinde Yaprak Dökümü dizisindeki Necla rolüyle ün kazanmıştır. Fahriye evcen bir çok başarılı yapıta imza atmış ve şuanda Alparslan: Büyük Selçuklu Dizisinde başrol Akça hatun olarak canlandırmakta.

Alparslan: Büyük Selçuklu Dizi Sözleri, Alparslan Sözleri TIKLA !

Author: Musti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir