En Büyük Yemin Hangisidir?, Yemin Etmenin Sakıncaları

en-buyuk-yemin-hangisi

En Büyük Yemin Hangisidir?, Yemin Etmenin Sakıncaları, 3 büyük yemin, Birini inandırmak için yemin etmek, En büyük yeminler, Allah üzerine yemin etmek ve bozmak, Lağv yemini, Yemin nasıl edilir, En Büyük Yemin Hangisidir?, Yemin Etmenin Sakıncaları Hangi yeminler yemin sayılmaz, Baskı altında yemin etmek,

En Büyük Yemin Hangisidir?

Bu yemin, sadece yaratıcı olan Allah’ın mübarek isimlerini söylemekle olur. Vallahi, billahi, tallahi şeklinde yemin edilir. Kur’an, Peygamber, mübarek Kâbe için demek yemin edilmiş olmaz. Lakin âdet olduğundan dolayı Mushaf hakkı için demek yahut abdest alıp elini Mushaf üzerine koyup bunun hakkı için demek de yemin etmek olur. Siz siz olun yemin etmekten kaçının. Üzerinize sorumluluk yüklemeyin. Ayrıca sakın yalan yere yemin etmeyin eğer ettiyseniz de kesinlikle tövbe edin ve bu yoldan dönün doğrusunu açıklayın.


Yemin etmek kolay gibi görünse de imanı olan biri için zor olması gerekir. Bazen kolayca öyle yemin ediyoruz ama bu inancımız gereği doğru bir şey değil. Hayatınızda bu gibi tehlikeli sorumluluklara girmeyin doğru olduğu için kimsenin yemin etmesine gerek yoktur. Eğer yanlış bir şey varsa da zaten yemin edilmez. 

3 Büyük Yemin

3. Mün’ akit Yemini

Geleceğe ait olan bir konuda onun üzerine edilen bir yemindir.

2 .Lağv Yemini

Yanlışlıkla doğru olduğunu düşündüğün üzerine edilen yemin.

3. Gamus Yemini

Yalan yere yapılan yemindir. Asla yalan yere yemin etmemek gerekir.

 

 

Author: Musti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir