Fenomen nasıl para kazanır, Nasıl fenomen olunur?

fenomen-nasil-para-kazanir

İnstagram 10 bin takipçi ne kadar kazanıyor, Türk fenomenler ne kadar kazanıyor, İnstagram fenomenleri nasıl para kazanıyor, 100 bin takipçi ne kadar kazanıyor, Sosyal medya fenomenleri ne kadar kazanıyor, Trendyol influencer ne kadar Kazanıyor, Sosyal medyadan ne kadar para kazanılıyor, İnstagram fenomenleri ne kadar kazanıyor,


Fenomen nasıl para kazanır, Nasıl fenomen olunur?

Günümüzde merak edilen fenomen nasıl para kazanır sorusu hep araştırılmıştır. Bunun için bilinen tüm yönlerini sizinle paylaşacağız.

Öncelikle haydi sende fenomen ol 5 adımda kolayca NASIL FENOMEN OLUNUR, FENOMEN OLMAK İÇİN NE YAPILMALI, bu kavramları bilmemiz gerekir. Bununla ilgili linkimize tıklamanız yeterlidir.


Fenomen bir kişi demek onu takip eden kişinin sayısı en az 150 bin kişi olması gerek. Bu kişiye biz fenomen yani tanınmış diyoruz. Buda ona belli bir gelir sağlamasına neden oluyor. Peki bu geliri nasıl elde ediyor?

Fenomen kişi takipçileri ile yani takipçilerin hoşlanacağı içerikler paylaşır. Bu içerikler ne sizde içerik konusunda yardım isterseniz lütfen tıklayın.

İçerik sayesinde videosuna veya profilinde reklam koyabilir. Günümüzde daha çok Google uygulaması olan Adsense uygulaması ile reklam vermekte. Peki, herkese reklam verebilir mi? Bu soruya karşılık tabi ki veremez. Çünkü adsense’ nin belli kuralları var öncelikle bunları sağlaması gerek. Bunları sağladığında Google adsense’ den kolayca reklam alabilir ve bu reklamların gösterim sayısına göre ve tıklama sayısına göre bir gelir elde eder.


Peki instegram, facebook, tiktok ve diğer sosyal medyada nasıl oluyor? Bu işlemde Google adsense gibi işleyen bir döngü bulunmakta. Yani uygulama reklamı sağlar ve bunun neticesinde izlenme, tıklanma oranında fenomen olan kişiye bir ücret öder.

Özel olarak gelir elde eden fenomenler ise birebir yani kendisi ile işletme arasında yani reklam vermek isteyen şirket ile örneğin a firması ile iletişime geçer bir ücret karşılığı reklamını kendi profilinde paylaşır. En sağlam yöntem olan bu şekil fenomene bazen çok büyük miktarda paralar kazandırır.


Bir sonraki para kazanma yöntemi ise fenomen kişinin hazırladığı içerikle alakalı olabilir. Yani bir araba ile ilgili içerik hazırlar. Örneğin arabayı hızlı kullanmak ile alakalıdır. Hemen bir araba firması ile iletişime geçer ve bu içerikten bahseder. Sebebi o şirketin arabasını kullanmak ve hemen içeriğini çekmek hem de bu ürünü içeriğine yerleştirerek abonelerine reklamını vermesidir. Bu sayede araba firmasından belli bir fiyat karşılığı bu içeriği oluşturur. İşin özü yine reklama dayanır.


İnstagram 10 bin takipçi ne kadar kazanıyor, 100 bin takipçi ne kadar kazanıyor?

Para kazanmak için ne kadar çok takipçiniz var ise sizin için o kadar çok getirisi olacaktır. yani daha çok kullanıcıya reklamlarınız ulaşacaktır.

Belli bir takipçi sayısına göre şu kadar ücret kazanırsın diye bir çizelge yoktur. Bunun yerine şunu söylemek mümkün olacaktır. Siz ne kadar fenomensiniz? Yani 10 bin kişi tanıyor olması ile 100 bin kişi sizi tanıyor olması arasında dağlar kadar fark vardır. Reklam verenler her zaman takipçisi çok kişi seçeceğinden takipçisi çok olanının daha fazla ücret kazanacağını söyleyebiliriz.

İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur?

Author: Musti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir