İdeal Sohbet, Etkileyici Konuşmak

Bizim Mekan, Sohbet, Geveze, Geveze sohbet, Chat, Bizim Mekan sohbet, Sohbet site, Nazik konuşma örnekleri, Etkili konuşma maddeleri, Güzel konuşma makaleleri, Etkili konuşma Teknikleri, Düşünerek konuşma teknikleri, Etkili konuşma Nedir, Güzel konuşmak, Akıcı konuşmaYeni Sohbet Siteleri,

İDEAL SOHBET NEDİR? NASIL OLMALIDIR?

 İdeal sohbet 1998 Den günümüze kadar Türkçe Mirç server hizmeti veren ve günümüze kadar istikrarlı bir şekilde gelen sayılı Türk serverlarından biridir. İdeal sohbet, bize sözlü ve sözsüz birçok ipuçları sunarak iletişimin ve karşılıklı anlaşılmanın kapılarını açarken, “chat yapmak” bu ipuçlarını vermediği gibi, bizi elektronik bir ortamın sanal figürleri olarak konuşturur.En Güzel konuşmalar için

  1-NEZAKET

İdeal sohbet İnce ve nezaketli bir konuşma biçimi önemlidir. Bu şekilde konuşmak hiç tanımadığınız bir insanın sizle iletişim kurma ve sohbet etme isteği duymasını sağlar.

  2-KARŞIDAKİ İNSANIN SINIRLARINA SAYGI

İdeal sohbet ilk kez konuştuğunuz bir yabancıyla konuşurken onun sınırlarına saygı duymak önemlidir. İdeal sohbet bu sınırlara saygı duymak, söylediğimiz sözlerle, sorduğumuz sorularla ve ondan almak istediğimiz bilgilerin içeriğiyle ilgilidir.

 3-KENDİNİ AÇMANIN SINIRLARI

İdeal sohbet ilk kez tanıştığımız biriyle konuşurken onun sınırlarına nasıl saygı duyuyorsak, kendi sınırlarımıza da saygı duyarız. İdeal sohbette kendimizle ilgili çok detaylı ve özel bilgiler üzerinden sohbet etmeyiz. Daha genel, yeni tanışan iki insanın rahatça konuşabileceği, ortamda bir ağırlık oluşturmayan konular olması önemlidir. İdeal sohbet Özelimize girme konusunda dikkatli davranmamız yararlı ve karşımızdaki insanın bizle sohbet etmesini kolaylaştıran bir noktadır.

  4-EMPATİ

İdeal sohbet karşımızdaki insanı dinlemek, tanımadığımız bir insanla, bir yabancıyla konuşurken öncelikli olarak yapmamız gereken davranıştır. Onun anlattıklarını sakin bir şekilde dinlersek ve uygun yerlerde ona onun anlattıklarını yansıtabilirsek onunla sohbete başlamışız demektir. İdeal sohbet o bir konudan bahsederken biz başka bir konuya atlarsak sohbetin gelişimini kendi kendimize engellemiş oluruz. Karşımızdaki insan karşılaştığı bir durumu ya da bir zorluğu anlatırken onun ne anlatmaya çalıştığını anlamadan ve onu anladığımızı ona hissettirmeden kendi karşılaştığımız bir durumu ya da zorluğu anlatmaya başlamamız, iletişimi ve sohbeti bitirir. Bu, onunla empati yapmadığımızın da kanıtıdır ve insanlar İdeal sohbet kendilerini dinlemeyen, empati yapmayan insanlarla sohbet etmek istemezler.

  5-SOHBET ETME BECERİSİ EVET VEYA HAYIRDAN DAHA FAZLASIDIR

İdeal sohbet sadece “Evet” ya da “Hayır” cevapları alacağınız sorular sormak, sohbetin gelişmesini engeller.

  6-BEDEN DİLİ

Yazımızın başından beri bahsettiğimiz konuşma ve iletişim sözleri, sadece ağızdan çıkan kelimeler vasıtasıyla gerçekleştirilmemektedir. İdeal sohbet bir konuşma süreci yüzde yüzlük bir dilimle ölçülürse; bu dilimin sadece %10’unu kelimeler oluşturmakta, %30’unu ses tonu oluşturmakta, kalan %60’lık dilimi ise beden dili oluşturmaktadır.

  7-DİALOG

İdeal sohbet Karşınızdakini sıkıcı şeylerle boğmak korkusundan çıkarak, karşılıklı diyalogların kişilerin birbirini rahatça dinleyerek ve algılamaya çalışarak kurulduğunu unutmayın. Bunun anlamı kurulan sohbetler esnasında karşınızdakinin sıkılmasından çekinmeyip her şeyi düzgünce anlatabileceğinizdir.

En Güzel Sözler için.

DİĞER GÜNCEL HABERLER VE OLAYLAR …

Author: Editör1

21 thoughts on “İdeal Sohbet, Etkileyici Konuşmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.