İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur?

influencer-olmak-icin-20-kural

İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur, İntagramdan para kazanma, takipçi sayısını arttırma, sosyal medya fenomeni olmak için yapılması gerekenler, İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur, tiktok uygulamasında para kazanma, internetten paza kazanma, İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur,

İnfluencer olmak için 20 kural, Nasıl İnfluencer olunur?

1)      Markalarla iş birliği yap

Markalar takipçi sayınıza bağlı olarak sizinle ortak bir iş birliği yapmak isteyecektir bu yüzden sosyal platformlarda olabildiğinizce çok içerik üretmeye çalışın. bu içerikleri üretirken kendiniz olmaktan vazgeçmeyin. insanlar sizi siz olduğunuz için sevmelidir.

2)      Instagram da günlük hayatını paylaş ve takipçi sayısını arttırmaya çalış.

ınstagram bu alana girmek için en iyi seçenek olabilir fakat şu an da sizin de aradığınız gibi birçok kişi influencer olmaya çalışıyor bu yüzden kendinize has bir tavrınızın olmasına özen gösterin. günlük yaşamınızı da ınstagram gibi platformlarda paylaşmaya çalışın. insanlar sizi benimsemelidir.

3)       Ürün tasarımında becerikliysen paylaş.

ürün tasarımından bahsettiğimiz hangi alanda yetenekli isen o özelliğinin üzerine yoğunlaş. insanlar sizi takdir edip, örnek alıp takip etmeye başlayacaklardır.

4)      Kendine bir konu belirle ve onu yansıt.

çok fazla dallara ayrılmamaya çalış. insanlar o zaman sizden her zaman daha fazlasını isteyecek ve bekleyeceklerdir. çok fazla yeteneğiniz varsa bunu diğer sosyal platformlara eşit olarak dağıtabilir ve oralara takipçilerinizi yönlendirebilirsiniz.

5)      Youtube kanalı açabilirsin.

herkes bu işe başlarken Youtube kanalı açmayı düşünmüştür. Youtube emek isteyen bir platform. Bunun sorumluluğunu kendi üzerinize alabilirseniz çok fazla takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. tabi ki unutmayalım burada  biraz da şans işi devreye giriyor 🙂


6)      Düzenli içerik üret.

Olduğun platformlarda bende varım demelisin. Bunun için günde sürekli ınstagram hikayeler kısmında aktif olmaya çalış. 24 saat içinde o ışık sürekli yanmalı. haftada 2 defa reels videosu atmaya özen göster.

7)      Çok iyi bir konu belirle.

Kendine özel bir konu belirle ve bunun için en iyisini yapmaya çalış.

8)      Bir çok sosyal alanda kendini göster.

Instagram, Youtube , Tiktok bu uygulamarın başında geliyor. 

9)      Kemik bir takipçi kitlesi oluştur.

seni sevenlerle bu yolda ilerlemek çok öenmli. onları benimsemelisin neye ihtiyaçları varsa ona göre içerikler üretmelisin ya da tavsiye etmelisin. Bilir kişi olmana gerek yok kendin olman yeterli 🙂

10)   Güven ver.

şu an herkes bu işi yapıyor fakat çoğu kişi para için işin özünü unutuyor. Senin ilk baştaki amacın asla para olmamalı. insanlar önerdiğin bir ürünü kullandığından emin olmalı ve sonuçlarının da objektif olduğuna dair güvenmelidir ki bu da senin takipçi kitleni arttıracaktır.


11)   Sabırlı olmalısın.

bu iş sabır işi. önce fark edilmelisin. fark edildikten sonra hemen sayıların artmasını bekleme. bir farkın olduğunu anladıkları an zaten insanlar sana gelecektir.

12)   İstikrarlı ol.

Hedefe doğru giderken elinden geleni yapmalı ve vazgeçmemelisin.

13)   Kopyalama yapma.

bazı kişilerden etkilenmek normaldir fakat bu durum bile insanların direkt olarak kopyacı demesine sebep olabilir. Bunun olmaması için ilham aldığın kişileri belirtmesin. kendine has bir özelliğini yansıt 🙂

14)   # kullanırken birkaç tane olmalı.

Çok fazla hashtag işareti kullanmak iyi birşey değildir çok fazla alana dağılırsın ve görüntü bozukluğu verebilir bu yüzden önemli hashtagleri kullanmaya çalış.

15)   Tiktok uygulaması ile popüler olabilirsin.

Çok fazla tercih edilen Tiktok uygulaması çok daha fazla insana ulaşmak demektir. yeniliklere açık ol ve kendini göster. 

16)   Çok fazla konuya bölünmeyin.

Belirli ve iyi olduğunuz alanlar sizin en önemli yeriniz. bunların üzerine gitmelisiniz.


17)   Görüntü kalitesinin iyi olmasına dikkat et.

telefon, kamera vs. elinizde olan araçlardan hangisi size daha net bir görüntü veriyorsa onu kullanmaya çalışın.

18)   İmkanlar dahilinde ki eşyalarını kullan.

ilk zamanlarda çok fazla para harcamamaya elinizde olanlarla ilerlemeye gayret edin.

19)   Pinterest uygulamasından ilham al.

Pinterest hepimizn çokça ilham aldığı bir uygulama. içeriklerini oluştururken bu platformdan yardım alabilirsin ve tarzını belirleyebilirsin.

20)   Düzenli olarak stroy almaya çalışın.

insanlar sizi merak etmeye başlayacak ve haber bekleyeceklerdir bunu onlardan esirgemeyin. 

 

Author: Mihri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir